• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • red style
  • green style
  • yellow style
  • orange style
  • grey style
Elnöki köszöntő

elnKedves Kollégák!

Berobbant az ősz, és úgy tűnik itt is marad. Biztos ismeritek a viccet az átmeneti évszakok rövidüléséről: „Idén az ősz november 2-ra esett”. Hát most már pár hete ilyen idő van, benne szép kirándulós napokkal, javaslom mindenki használja ki, amíg lehet!

Már csak azért is, mert a mai napon újabb szomorú rekord látott napvilágot: ma közel 50, koronavírussal fertőzött honfitársunk hunyt el. Továbbra is érvényes, hogy nagyon vigyázzunk magunkra, szeretteinkre, kollégáinkra, tartsuk be az ajánlásokat, viseljünk maszkot és „társasági” programokat lehetőleg legfeljebb csak a szabad levegőre szervezzünk!

De hogy jó híreket is közöljek: október 20-án volt az európai társzervezeteink ernyőszervezetének, az ECIIA-nek a tisztújító közgyűlése, ahol az elnökségbe első ízben egy magyar tag, Kollár Róbert, egyesületünk korábbi elnöke, jelenlegi elnökségi tagja került beválasztásra. Szívből gratulálunk Robinak a megválasztásához és sok sikert kívánunk neki az új feladataihoz!

Ld. https://www.eciia.eu/2020/10/eciia-new-management-board-members/

Októberi hírlevelünkben különösen gazdag tartalommal készültünk Részetekre:

• Beszámolót találhattok több, az elmúlt időszakban megtartott rendezvényünkről, az október 12-i Compliance témákat feldolgozó BEMSZ Délutánról, illetve a 34. CIA Klubról.

• Újdonság, hogy sikerült egyesületünket regisztrálni a NAV 1%-os adófelajánlásra jogosult civil szervezetek között, így aki ezúton is szeretné támogatni Egyesületünket, jövő évi SZJA bevallásában kedvezményezettként jelölheti már meg a BEMSZ-et! Reméljük minél többen teszünk majd így, a részleteket lásd vonatkozó cikkünkben.

• Az első saját rendezésű (májusi) workshopunk sikerén felbuzdulva, november 10-re újabb on-line workshop-ot szervezünk külföldi előadó meghívásával. Ezúttal a belső ellenőrzés számára meghatározható célkitűzésekről (KPI-okról) lesz szó. Az előadás angolul lesz, további részleteket és a jelentkezés módját kapcsolódó cikkünkben találhatjátok.

• Ismét pályázatot hirdettünk BEMSZ-ETK szemináriumok díjának támogatására 2021-ben. Az értékelési szempontok közé idén felvételre került az is, ha valaki a koronavírus járvány kapcsán veszítette el állását, de a „hagyományainkhoz” híven a (pl. cikkírásban, munkacsoportban való részvételben, stb. megnyilvánuló) tagi aktivitást, illetve a junioritást is figyelembe vesszük. Részleteket lásd a felhívásunkban.

• Tájékoztatót találhattok továbbá Szabó István elnökségi kollégám tollából a BEMSZ Social Media tevékenységéről és a Facebookról a LinkedInre való migráció folyamatáról.

• Bácsfalvi András, a CÁB elnöke által indított podcast-sorozat nagy sikernek bizonyult. Megtisztelő és ezúton is köszönöm, hogy pl. a velem folytatott beszélgetését is már több, mint 400 hallgatták meg. Most Jelasity Radovánnal, Az ERSTE Bank Hungary CEO-jával és a Bankszövetség elnökével folytatott interjújához találhattok hírlevelünkben linket, érdemes meghallgatni! Az adás elérhető ezen a linken: https://m.youtube.com/watch?v=Qtqe3FvwqEo

• Figyelemfelhívást teszünk közzé a CIA vizsgával kapcsolatos változások kapcsán, akit érint, kérem olvassa el ezt is!

• Végezetül szokás szerint találhattok idegen nyelvű cikkeket, újdonságokat „Vendégoldalunkon”, továbbá értesítéseket különböző közelgő oktatásokról.

Ezek után nem is marad számomra hátra más, mint hogy jó olvasást, böngészést, illetve jó egészséget és jó munkát kívánjak!

Tisztelettel,

gajdos

Dr. Gajdos Márton, CIA, CISA, CFE

A BEMSZ Elnöke

 

vilagkonf

globconn


KAPCSOLAT

Belső Ellenőrök Magyarországi Közhasznú Szervezete honlapja

BEMSZ titkárság - 1149 Budapest, Angol u. 34. - Telefon: 336-1505 - E-mail: titkarsag@iia.hu - Titkárságvezető: Miskolczi Judit

SzerkesztőségETK Szolgáltató zRt. 
Üzemeltetés:  MAZE Kft.

Facebook oldalhttps://www.facebook.com/BEMSZ

Adatkezelési és adatvédelmi tájékoztató

TAGSÁG

Tudjon meg többet a tagságról!